TURNIEJ VEX IQ SLOVENIAN OPEN 2024 „Full Volume”

9 stycznia 2024 odbył się międzynarodowy turniej robotów w Słowenii – VEX IQ SLOVENIAN OPEN 2024. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 w Rzeszowie reprezentowany był  przez 2 drużyny  Szkolnego Klubu Robotyki „Resovia Robotics”: drużynę Team 60027A „Resovia Cyber Stars” – mającą na swoim koncie sukcesy w konkursie w Słowenii oraz    w Czechach i drużynę Team 60027C „Resovia Raptors”, która rozpoczęła swoja przygodę  w turniejowej rywalizacji.

Drużyna „Resovia Cyber Stars” – w składzie: Weronika Prończuk, Ola Bargiel oraz Katarzyna Początko – Szkolnego Klubu Robotyki „Resovia Robotics”, w czasie turnieju awansowali do finału. W kategorii „Skills” zajęli 9 miejsce a w kategorii współpraca drużyn „Teamwork” 5 miejsce.

W tym turnieju startowała po raz pierwszy młodsza drużyna „Resovia Raptors” –  w składzie: Kaja Stopa, Iga Wilk, Hanna Kopczyk oraz Szymon Lisowski. Uczniowie klas czwartych mieli okazję rywalizować z najlepszymi drużynami z Europy, jak i w Azji. Było to dla nich duże wyzwanie, a także możliwość doskonalenia swoich umiejętności w pracy zespołowej.

« z 5 »

« z 2 »