TURNIEJ „VEX IQ CZECH OPEN COMPETITION 2023”

21 czerwca 2023 odbył się międzynarodowy turniej robotów w Pradze – Czech Open VEX IQ Competition 2023. Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6 w Rzeszowie reprezentowany był przez  2 drużyny  Szkolnego Klubu Robotyki „Resovia Robotics”: drużynę „Resovia Cyber Stars” – mającą na swoim koncie sukcesy w konkursie w Słowenii i drużynę „Resovia Magic Bots”, która rozpoczęła swoja przygodę w turniejowej rywalizacji.

Drużyna „Resovia Cyber Stars” w składzie Weronika Prończuk, Sara Pasierb z klasy 6b
i Kacper Borowiec z klasy 6a  Szkolnego Klubu Robotyki „Resovia Robotics” zdobyli – „JUDGES AWARD”. Nagroda ta przyznawana jest zespołowi, który według sędziów zasługuje na szczególne uznanie za prezentowanie swoich umiejętności sterowania kontrolerem oraz programowania autonomicznego robota VEX IQ.
W kategorii „Skills” zajęli 4 miejsce a w kategorii współpraca drużyn „Teamwork” 7 miejsce.

W tym turnieju startowała po raz pierwszy młodsza drużyna „Resovia Magic Bots” w składzie Kasia Początko, Ola Bargiel, Maja Styka i Hubert Mik. W kategorii „Skills” zajęli 10 miejsce
a w kategorii „Teamwork” – 17 miejsce. Osiągnięcia te są bardzo dużym sukcesem ponieważ w turnieju startowało 30 drużyn z Niemiec, Słowenii, Czech i Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *