MIEDZYNARODOWE WARSZTATY ROBOTYKI DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W SŁOWENII

47 uczniów z pięciu różnych krajów – Finlandii, Słowenii, Czech, Niemiec oraz Polski  pokazało prawdziwą istotę międzynarodowej współpracy, biorąc  udział w warsztatach, poprowadzony przez Reettę Viitanen mentorkę/ trenerkę z Finlandii. Międzynarodowe drużyny bezproblemowo współpracowały, wspierając się nawzajem Ich umiejętność zachęcania się nawzajem, dzielenia się spostrzeżeniami i wspólnego znajdowania rozwiązań podkreśliło istotę wspólnego uczenia się.

Również nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez Reettę Viitannen oraz Markus Parviainen – mentorów/ trenerów z Finlandii. Celem tego szkolenia było doskonalenie swojego warsztatu pracy, jak i poznawanie nowych technik związanych z robotyką.

Podsumowując krótko w czasie tego niezwykle udanego tygodnia robotyki – odbył się turniej, warsztaty dla uczniów, jak i ich  nauczycieli. Bogatsi o nowe umiejętności, jak i doświadczenia będziemy dalej reprezentować naszą szkołę, biorąc udział w kolejnych turniejach.