ROBOTYKA W SP27 – PREZENTACJA W MILLENIUM HALL

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 w Rzeszowie zaprezentowali działania i osiągniecia szkoły w zakresie nauczania programowania i robotyki. Wydarzenie odbyło się w Millenium Hall w Rzeszowie i było integralna częścią eventu „Back to School. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Natalia Zawadzka i Anna Więcek-Gruca pokazały możliwości nauczania programowania dzieci klas 1 -3 z wykorzystaniem gry „Scottie Go”.

Uczniowie klas 5 – 8 wraz z nauczycielami informatyki: Mariuszem Wróblewskim i Dawidem Wojtaszkiem przygotowali prezentację robotów VEX IQ. Przedstawiliśmy nasze działania, które doprowadziły do wprowadzenia w Szkole Podstawowej Nr 27 dwugodzinnych cotygodniowych zajęć z programowania robotów w klasach 5 i 6. Uczniowie zaprezentowali międzynarodowy projekt Erasmus plus pt ”STEM through robotics”, który od ubiegłego roku jest realizowany w naszej szkole. Podzielili się wrażeniami z pobytów w Słowenii i Turcji, które odbyli w ramach wymiany uczniowskiej.

Nasze stoisko wzbudziło ogromne zainteresowanie. Zwiedzający mieli możliwość nie tylko obejrzenia robotów VEX IQ, ale także sterować nimi. Wiele emocji dostarczył mecz piłkarski z robotami w roli głównej.